Petek Temizleme

Petek Temizleme

Çerkezköy Petek Temizleme

Evlerimizi ısıtmak ile görevli olan petekler, kombi üzerinden almış olduğu sıcak suyu buharlaştırarak oda içerisine ısı olarak yaymaktadır. Yıllardır kullanılmış olmanın vermiş olduğu ettiği ile petekler, dönem dönem temizlenmeye ihtiyaç duyarlar. Sıhhi tesisat konusunda çalışmalarda bulunan birçok kişi petek temizliğinin yapılması gerektiğini belirtirken bazı kişilerin de böyle bir temizle hiçbir zaman gerek olmadığını söylerler. Çerkezköy petek temizleme üzerine faaliyet gösteren işletme, bu konuda oldukça net bilgiler paylaşarak neden petek temizliği yapılması gerektiğini güzel bir şekilde açıklıyor. Petek temizliği aslında petek üzerinde yapılan bir işlem değildir. Yapılan işlemler peteklere ısı iletiminde bulunan plastik borular üzerinde olmaktadır. Plastik borular içerisinde biriken kireç, çamur, çeper ısının daha az bir şekilde gelmesine neden olur. Eğer evinizde bakır boru kullanıyor iseniz hiçbir şekilde petek temizliği yaptırmanıza gerek olmadığını ekleyelim.

Çerkezköy petek temizleme, yapılan işlemleri şu şekilde özetliyor; Yapılan temizlik işlemleri sırasında petekler kesinlikle yerinden sökülmemesi gerektiğini vurguluyor. Bir peteği yerinden sökmeniz durumunda kısa vadede olmasa da uzun vadede kesinlikle çürüme başlatacağı ifade ediliyor. Bununla beraber petek temizliği sırasında petekler içerisine atılan koruyucu yağlar, yapılan çalışmanın bir sonraki kışa kadar kalıcı olmasını sağlıyor. Çerkezköy petek temizleme üzerinden alınan bir hizmet sonucunda yapılacak işlemlerden de bahsedecek olursak;

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği yapılacak eve gelen uzman ekip, ilk olarak ev içerisinde bulunan tüm tesisat, vana ve kombiyi kontrol ederek herhangi bir arıza - kaçak durumu varsa ilk olarak bunların tamir ve onarımını yapar. Daha sonra petek temizliğinde kullanacak makine çıkarılarak uygun bir yer seçilir. Genel olarak her evde rahat olması bakımından temizlik banyo içerisinde bulunan petekten yapıldığını görmekteyiz. Herhangi bir şekilde banyo dahi olsa ortamda kirlilik meydana getirmeyen bu işlem için bir gider yeri tespit edilir. Gider konusunda da Çerkezköy petek temizleme genel olarak klozet ya da uzun hortumlar ile tuvaleti tercih eder. Petek temizleme işlemi iki aşamadan oluşarak oldukça kısa bir süre içerisinde sonuçlandırılır. İlk aşamada peteklerin sahip olduğu tesisatta üst borular temizlenerek kirler ve pislikler dışarı atılır. İkinci aşamada ise alt borular temizlenerek işlem sona erdirilir. Kombi ile Isıtılan evlerin peteklerin de çıkan kirin oldukça fazla olduğunu görmekteyiz. Radyatör ile ısınan evlerdeki peteklerde ise çıkan kiri çok ama çok az olduğunu görüyoruz.

Çerkezköy petek temizleme, yukarıda belirttiğimiz tüm işlemleri ortalama olarak 1, 2 saat içerisinde tamamlamaktadır. Piyasa içerisinde petek temizleme hizmeti veren oldukça fazla kişi olmasına karşın doğru seçim yapmanın oldukça önemli olduğunu gitmek istiyoruz. Temizlik içerisinde kullanılan malzeme ve ekipman, kombiye herhangi bir zarar vermeden işlemlerin tamamlanmasını sağlar. Ama bazı kişilerin kullandığı makineler basınç değerinin yüksek olmasından dolayı temizlik esnasında kombinin arıza görüp uyarı vermesine neden oluyor.

Petek Temizleme