Kombi Bakımı

Kombi Bakımı

Çerkezköy Kombi Bakımı

Doğalgaz, ülkemizde en çok kullanılan ısıtma yöntemler arasında yer alıyor. Doğalgaz ile ısıtmanın sağlanabilmesi için gerekli olan kombi, bizlere 7 ile 10 yıl garantili olacak şekilde satılsa da bazı bu süre içerisinde elbet ufak tefek bazı arızalar çıkarabiliyor. Kombi üretiminde bulunan birçok Global şirket, ürünlerinin her yıl düzenli aralıklarla kontrol edilerek bakımlarının yapılmasını istiyor. Düzenli olarak yapılması gereken periyodik bakımlar, kombilerin her zaman yüksek performans göstermesine olarak sağlar. Aynı zamanda yapılan kombi bakımları, yüksek gelen doğalgaz faturalarının da düşmesini sağlar. Çerkezköy kombi bakımı konusunda araştırmalarda bulunan vatandaşlarımız, bu yazımız içerisinde akıllarında bulunan tüm sorulara yanıtlar bulacaklardır.

Çerkezköy kombi bakımı, kış ayı gelmeden önce yaptırılması gereken en önemli işler arasında yer alıyor. Kombi bakımını yapacak kişinin kesinlikle uzman ve bu alanda eğitim almış olmasına dikkat edilmelidir. Yapılan bu periyodik bakımlar sayesinde kış aylarında olması muhtemel birçok sorunun önüne geçmektedir. Uzmanlar daha çok yaz aylarında ya da en geç sonbahar aylarında bu işlemi tamamen bitirmeleri gerekiyor. Çerkezköy kombi bakımı almak isteyen kişiler, kombi arızası yaşamamak, ekonomik faturalar ile karşılaşmamak adına yılda en az 1 defa yaptırılması gerekiyor. Enerji tasarrufu sağladığı gibi bakımların kombi ömürlerine de büyük oranda etki ettiğini söyleyebiliriz. Eğer bakım profesyonel ekiplerce yapılmaz ise yukarıda belirttiğimiz sonuçlardan hiçbirisini alamazsınız.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Çerkezköy kombi bakımı yaptırmak isteyen kişiler için işlemler hakkında biraz bilgiler vermek istiyoruz. Bakım öncesinde ilk olarak sıcak suyun akıp akmadığı, peteklere ısı iletiminin yapılıp yapılmadığı kontrol edilir. Bu aşamada herhangi bir sorun yok ise kombinin su sızdırıp sızdırmadığına bakılır. Daha sonrasında ise kombinin kapağı açılarak içerisindeki toz durumuna bakılır. Eğer kombi aşırı tozlanmış ise tüm tozlar iyi bir şekilde temizlenir. Ateşleme merkezi içerisinde bulunan brülör temizlemesi yapılarak elektrik bağlantı hatları kontrol edilir. Çerkezköy kombi bakımı, tüm aşamaların üzerinden birden çok kez geçerek herhangi bir sorunla karşılaşılmaması için çaba gösterir. Akabinde son olarak genişleme tankına bakılarak su basınç seviyesi ayarlanır.

Çerkezköy kombi bakımı yaptırmadan önce evinize gelecek ekibin yetkinlik belgesinin bulunup bulunmadığını sorgulayınız. Eğer gelen ekibin yetkinlik belgesi yok ise herhangi bir şekilde içeri almayarak kombinize yaklaştırmayın. Yapılacak işlemler hakkında kesinlikle ön bilgi isteyin. Bu sayede ekibin işine ne kadar hakim olduğunu kolay bir şekilde görebilirsiniz. Eğer Çerkezköy kombi bakım hizmetlerini aksatırsanız kombi ömrünüzün giderek azaldığını görebilirsiniz. Zaman içerisinde giderek performansında düşüşler meydana geldiğini, ay sonlarında faturalarınızın git gide yükseldiğini görebilirsiniz. Yanma ayarında bozulmalar gelen bakımsız kombiler, en yüksek derecede dahi petek ısıtması durumunda ortam içerisine oldukça düşük ısılar vermektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına yazımız içerisinde belirttiğimiz hususları yerine getirmenizi öneririz.

Kombi Bakımı