ÇERKEZKÖY İMMERGAS KOMBİ SERVİSİ

ÇERKEZKÖY İMMERGAS KOMBİ SERVİSİ

02 Ekim 2

             

Çerkezköy İmmergas Kombi Servisi sektörüne yeni giriş yapmasına karşın üretmiş olduğu ürünler ile ülkemizde kısa zamanda büyük bir yükseliş yakalayan İmmergas birçok hizmeti ile kurumsal çözümler sunmaya çalışıyor. Akıllı teknolojiler kullanarak kombi seçimini dijital ortamlar üzerinden evin durumuna göre yapan şirket, performans bakımından Kişilere en yararlı olabilecek ürün kullanımını öneriyor. Ülkemizde 10 yıldır aktif olan şirket, global pazar içerisinde 50 yıldan bu yana kombi üreterek bu sektörün en iyileri olmaya çalışıyor.Çerkezköy İmmergas kombi servisi şirketi, Türkiye içerisinde sadece kombi satışı ile ilgilenmiyor. Aynı zamanda bireysel ya da bayilik sistemi ile açtığı kombi servis hizmeti ile satış sonrasında da müşterileri ile temas kurmaya devam ediyor. Bu yazımız içerisinde Çerkezköy İmmergas kombi servisi üzerinde biraz konuşmaya çalışacağız.   Global bir şirket olmasından dolayı İmmergas ülkemiz içerisinde kendine ait çok fazla servis hizmeti veren yer açamamakta. Fakat; profesyonel olarak kombi bakım ve onarım hizmeti veren şirketler ile anlaşarak bayilik sistemi üzerinden ülkemizdeki yetkileri birtakım kuruluşlara vermekte.

    
Çerkezköy İmmergas kombi servisi, sahip olduğu yetkinlikler sayesinde kombinizin bakım ve onarım işlemini profesyonel ekipleri ile oldukça kısa bir süre içerisinde tamamlayarak kışa rahat bir şekilde girmenize olanak sağlıyor. Özellikle birkaç yıl üst üste bakım yapılmayan kombilerde yavaş yavaş arıza sinyallerinin ortaya çıktığını, su kaçakları başta olmak üzere ısı düşüşleri gibi sorunlar ortaya çıktığı görünüyor. Peteklerinizde ısı kaybı yaşıyor, faturalarınız her geçen ay git gide yükseliyor ise Çerkezköy İmmergas kombi servisi ile iletişime geçmeniz gerekiyor.  


İmmergas Kombi Servisi  Tekirdağ - Çerkezköy bölgesinde yaşayan kişiler, doğalgaz ile ısıtma sistemine geçtiklerinden bu yana kombi servislerinden nadir yararlandıkları görülüyor. Kombi bakımı ile beraber kişilerin yapması gereken bir diğer husus ise petek temizliğidir. Isınma gücüne etki eden bir diğer etmen olarak karşımıza çıkan petek temizliği, radyatörden çıkan sıcak suyun petekler içerisinde daha rahat dolaşmasını ve buharlaşmasını sağlıyor. Bu gibi etmenler, her ay sonunda gelen doğalgaz faturalarının da oldukça düşük çıkmasını sağlıyor. Hem tasarruf hem de yüksek ısı dağıtımının sağlandığı İmmergas Çergezköy kombi servisi, her kullanıcının düzenli aralıklarla yaptırması gerekenler arasında yer alıyor. Çerkezköy içerisinde faaliyet gösteren her İmmergas kombi hizmetini de almamanız gerekiyor. Yukarıda belirttiğimiz üzere bu sektörde faaliyet gösteren kurum sayısı bir hayli fazladır.     Bazı işletmeler, gelen yoğun talepler karşısında ekibini büyütmek amacı ile sektörle bağlantısı olan, olmayan herkesi ekibine katmaktadır. Klima sektörü üzerine eğitim almamış, bu alanda deneyimi olmayan kişilerin yapacağı bakım kısa sürede daha büyük sorunların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Isınma konusundaki tek alternatifimiz olan kombileri emin ellere emanet etmek gerektiğini sizler de biliyorsunuz. Daha fazla bilgi almak için iletişim kanalları üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

           

Neden: Çerkezköy İmmergas Kombi Servisi

Hızlı: Tüketicilerinin yaşadığı sorunların bilincinde olarak çalışmalarını hızlı ve kesin çözüm getirisi sunarak gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Müşterilerini hiçbir zaman bekletmez ve genelde onların uygun oldukları bir zaman dilimi arasında çalışmalarını sağlar. Müşteriyi bekletmeye son verir!

► Ekonomik: Hizmet sektöründe arıza durumlarının onarımlarından tutun da bakım ya da farklı uygulamalar sonucunda çıkan masrafı her zaman düşük olarak kullanıcısına sunar. Kullanıcı bütçesini düşünür ve ekonomik fiyatları ile tercih edilir.

► Güvenilir: Kombi sektöründe güven vermenin ve güven kazanmanın ne demek olduğunun bilinci ile hareket eder. Hiçbir zaman tüketicisinin güvenini boşa çıkarmaz. Güven duygusunu yaşattırana dek hizmetlerini gerçekleştirmeye devam eder.

  ► Garantili: İMMERGAS SERVİS çalışmalarının her zaman arkasında durur. Yaptığı her bir çalışmaya garanti sunar. Sorunları düzeltme konusunda yaptığı parça tamiri ve değişim gibi uygulamalara 1 yıl kadar garanti sunar. Bu garanti ile de tüketicilerini memnun etmeye devam eder.

  ► %100 Memnuniyet: Kombi Servisi hizmeti sunmakta olan Çözüm teknik Çerkezköy Çerkezköy kombi servisi çalışmalarının başından sonuna kadar kullanıcısını memnun etmeye çalışır. Mağduriyete son vermek adına gerekli çalışmaları yapar ve müşterilerinin yüzünü güldürecek çalışmaları ile hizmetlerini devam ettirir. Arkasında hiçbir zaman mağdur müşteri bırakmaz, yüzü gülen müşteriler bırakır.

   ► Kesin Çözüm-Kalıcı Sonuçlar: İmmergas Çerkezköy kombi servisi yaptığı her bir çalışmada kesin çözümler ve kalıcı sonuçlar yaratır. Kullanıcısına aynı sorunu bir kez ya da birkaç kez daha yaşattırmaz. Bir kez sorun yaşayıp da  ÇÖZÜM TEKNİK Kombi  yardım talep etmiş olan kullanıcı yaşadığı sorunu çözümler sayesinde unutur.

   ► Kesintisiz Hizmet: Günün hangi saatinde olursa olsun Çerkezköy İmmergas kombi servisi sizlere bilgi sunmaya ya da sorunlar karşısında yardımcı olmaya hazır bulunuyor. Yaşanan sorun yılın hangi günü, günün hangi saati olursa olsun teknik açıdan hem yardımları hem de gereken destekleri sunuyor.

    ► Kampanyalar: Çerkezköy İmmergas kombi servisi tüketici bütçesini düşünerek kendi içinde çeşitli kampanyalar oluşturmaktadır. Bu kampanyalar gereği de kullanıcılarının bütçesine hitap etmektedir. Oluşturulan bakım, tesisat yıkama, gaz alarm cihazı gibi çeşitli kampanyalardan günün her saatinde yararlanabiliyorsunuz. 

    Çözüm Teknik Kombi Servisi: Yetkili servis den bağımsız Özel Teknik Servis olarak hizmet vermektedir.Yetkili servis konumunda değiliz. Müşterilerimizin istek ve talepleri karşısında özel servis hizmeti vermekteyiz.

    Kombi bakım, onarım ve temizlik hizmetini her yıl kış ayına gelmeden önce yaptırmanız gerekiyor.

    Kombi Bakımı Neden Önemlidir?

    Kombinize her yıl bakım yaptırmanız için işte birkaç neden:

    Emniyet: Bir kombi servisi, mühendise karbon monoksit sızıntısı gibi güvenlik sorunlarını belirleme fırsatı verir. Karbon monoksit, hızlı bir şekilde beyin hasarına ve bazı durumlarda ölüme neden olabilen kokusuz ve renksiz bir gazdır. Kombinizin düzgün çalışmadığından endişeleniyorsanız, örneğin alevin mavi yerine turuncuysa, yıllık hizmetinizin süresi henüz gelmemiş olsa bile bir kombi servisi ile iletişime geçmelisiniz.

    Isıtma Faturalarını Düşük Tutun

    Bir kombi yaşlandıkça daha az verimli hale gelebilir, bu da evinizi ısıtmak için daha fazla yakıt kullanması gerektiği anlamına gelir ve bu da size daha fazla paraya mal olur. Yıllık bir servis, tüm bileşenlerin mümkün olan en iyi durumda olmasını sağlayacak ve daha uzun süre daha yüksek bir verimlilik düzeyi sunacaktır.

    Arızaları Önleyin

    Biraz paradan tasarruf etme umuduyla kombinize bakım yaptırmaktan vazgeçmek kolay olabilir, ancak uzun vadede bir kombi servisi enerji faturalarınızı düşük tutmanıza yardımcı olacak ve olası bir arızayı gerçekleşmeden önce tespit ederek sizi kurtaracaktır. bir kombi arızasından ve ağır bir onarım faturasından önleyecektir.

    Garanti

    Kombiniz genellikle 1-15 yıl arasında bir üretici garantisi içerir, bu da bu süre içinde ortaya çıkan arızaların ücretsiz olarak onarılacağı anlamına gelir. Bununla birlikte, bu garanti yalnızca, kombinin bakımını her yıl bir Kombi Servisine tarafından yaptırdığınız sürece geçerlidir.

    Kombilerde arıza nedenleri ve giderme yolları nelerdir?

    Havaların soğumasıyla kullanımı artacak olan kombi ve kombilerde karşılaşılacak arızalar ile bu arızaların giderilmesi için yapılması gerekenler haberimizde Soğukların kendini hissettirdiği bugünlerde kombilerin kesintisiz ve sağlıklı çalışması tekrar önemli konulardan birisi haline geldi. Havaların soğuması ile birlikte kombi bakımı önemli bir hal alıyor. Haberimizde kombilerin ne gibi durumlarda arıza yaptığını ve bu arızaların nasıl giderilecebileceği konulardan bahsettik. Kombilerde kış aylarında meydana gelebilecek arızalar sistemdeki başka parçaların da çalışmasını etkileyerek zaman içerisinde telafisi daha maliyetli ve zor sonuçlara neden olabilir.

    Kombi arızaları; bakımın zamanında yaptırılmaması, dış faktörler veya yoğun kullanıma bağlı olarak parça aşınmaları gibi nedenlerle olabileceği gibi, kurulum ve kullanıcı hatalarından da kaynaklanabiliyor. Sık karşılaşılan kombi arızaları ve bunları sebepleri başlıca şu şekilde;

    1. Kurulum Hataları
     Kurulum hataları, tesisatınızın bir parçası olarak çalışan kombileri doğrudan etkiler. Bu tür hatalar genellikle tesisat kaçakları, yanlış plastik boru kaynağı, hatalı uygulama neticesinde boru çapının daralması, kaliteli radyatör vanalarının kullanılmaması gibi nedenlerle ortaya çıkıyor. Ancak tesisat eksikliklerinin tespiti güçtür. Bu nedenle kurulum hatalarından ortaya çıkan sirkülasyon ve dolayısıyla ısınma sorunun kaynağı genellikle kombiye mal ediliyor.
     Tesisat Su Basıncı
     Teknik olarak, kombiye tesisatınızdan gelen suyun basıncı ortalama 1.5 bar olmalıdır. Bir su bardağı suyun bile tesisatınızdan dışarıya sızması, kombinizin yetersiz su basıncı arızası vermesine neden olabiliyor. Bu açıdan sistem su basıncı, kombinizin tesisat kaynaklı en önemli arıza nedenleri arasında sayılıyor. Tesisata suyun ilk verildiği haftalarda, sistemde kalan hava sirkülasyon esnasında kombiniz üzerinden otomatik olarak tahliye edileceğinden, ilk kullanımlarda sistem basıncının bir veya birkaç kez düşmesi normaldir. Ancak ortaya çıkan basınç kaybını engellemek için tesisata sık olarak su verilmesi radyatörlerde korozyona da neden olur. Bu nedenle tesisata su ilavesinin mümkün olduğunca az ve kontrollü yapılması gerekiyor. Aksi halde genellikle radyatör ve kombi bağlantı noktalarında veya takip edilemeyen sıva altı noktalarda, malzeme kalitesinin de düşüklüğü nedeniyle meydana gelecek korozyon kombinin de ömrünü kısaltıyor.
     Kullanıcı Hataları
     Kullanıcı hataları genellikle kombi kullanım kılavuzunun eksik okunduğu durumlarda gerçekleşmekte ve çoğu zaman kombinizi bir defa resetleme ile düzelmektedir. Ancak bazı durumlarda kalıcı arızalara da neden olabilir. Kullanıcı hataları şöyle sıralanıyor:
     Gaz Vanasının Kapalı iken Kombinin Çalıştırılması
     En sık karşılaşılan kullanıcı hatalarından birisi gaz vanasının kapatılmasıdır. Bu durumunda kombiniz gerekli düzeltme yapılmadan tekrar devreye girmez. Bu tip durumlarda kullanma kılavuzlarından gerekli açıklamaları inceleyerek veya yetkili servis çağrı merkezlerinden bilgi alarak hareket etmeniz daha doğru olur. Uzun süreli ayrılmalarda gaz vanasının kapatılması durumunda ise gaz vanasını mutlaka kombinizi çalıştırmadan önce açmanız gerekir. Aksi halde kombiniz büyük olasılıkla arıza moduna geçer.
     Kombinin Yaz/Kış Modunun Doğru Kullanılmıyor Olması
     Tüketiciler tarafından çok sık yapılan bir kullanım hatasıdır. Kombi yaz modunda iken tesisatınızı ısıtmaz.
     Çevresel Etmenlerden Kaynaklı Arızalar
     Elektrik Kesintileri ve Voltaj Dalgalanmaları: Elektrik kesintilerinde kombinin aç/kapa düğmesinin açık durumda kalması da, elektrik tekrar devreye verildiğinde oluşabilecek voltaj dalgalanması nedeniyle kombinizin arıza vermesine neden olabilir. Bunun için elektrik kesilmesi durumunda kombinizin yakınında iseniz aç/kapa düğmesini “kapalı” konuma getirmeniz ve elektriğiniz verildikten sonra tekrar açmanız iyi bir önlemdir.
     Düşük voltajlarda da koruma sağlayacak regülatörler
     Voltaj dalgalanmaları cihaz üzerindeki elektrikli ve elektronik parçalara zarar vererek maliyeti yüksek sorunlara neden olabilir. Bu tür voltaj dalgalanmalarının sık yaşandığı veya şüphe duyulan bölgelerde tüm elektrikli aletlerin korunması amacıyla voltaj düzenleyici regülatörlerin kullanılması gerekir. Her voltaj regülatörü sağlıklı koruma sağlamaz. Düşük voltajlarda da koruma sağlayacak regülatörler tercih edilmelidir.
     Donma
     Kış aylarında en önemli sorunlardan bir tanesi don korumasının aktif kalmasının sağlanabilmesidir. Açık ortamlara (balkon v.b.) monte edilen kombilerin iç ortamda montajı yapılan cihazlara göre donma riski çok yüksektir. Sistem don korumasının aktif olabilmesi için elektrik sigortasının ve gaz vanasının açık olması gerekir. Sistem, don korumasına ihtiyaç duyduğunda cihaz sistem sıcaklığını minimum dereceye getirene kadar yanma meydana getirecektir. Yeterli gaz veya elektrik olmaması durumunda yanma oluşmayacak ve cihaz donma riski taşıyacaktır.
     Yoğuşma gideri uygun çapta olmalı
     Yoğuşmalı cihazlarda kombinin donma riskine ilave olarak yoğuşma giderinin ve gider ağzının donmaması için gerekli önlemlerin alınması gerekir. Yoğuşma gideri uygun çapta olmalı ve izolasyonu yapılmış olmalıdır. Yoğuşma suyunun önünde herhangi bir engel bulunması halinde yoğuşma suyu cihaz içerisinde birikecek ve yanmayı engellediğinde sistem don koruması gerçekleşmeyecektir. Hem kurulum hem de kullanım sırasında don meydana gelecek sıcaklıklarda bu durumun gözlenmesi önemlidir.
     Hermetik Baca Sistemine Sahip Kombilerde Tozlanma
     Hermetik bacaya sahip tüm kombiler, yanma için gerekli oksijeni dış ortamdan alır. Dolayısıyla kombiniz, dış ortamdan toz vb. küçük parçacıkları da içine çekebilir. Toz, zaman içerisinde fan kanatları üzerinde tutunarak sese ve/veya sıkışmaya bağlı bozulmaya; yanma devrelerinde verim kaybına neden olabilir.
     Tesisat Suyunun Kirlenmesi
     Tesisat içerisinde dolaşan suyun kirlenmesine bağlı olarak kombi dönüş filtrelerinde daralma ve bu daralmaya bağlı sirkülasyon zayıflaması sonucunda son radyatörlerde ısınma sorunu oluşabilir. Eğer kombinize uzak olan radyatörlerin tamamında veya bir kısmında ısınmama sorunu görüyor iseniz, bu durum sirkülasyonun zayıflığına işaret eder. Tesisatın dönüş hattı üzerinde kombiye yakın bir noktada filtre kullanılması kombinizin korunması için önemlidir. Bakım sırasında bu fitreler yetkili servisler tarafından kontrol edilerek temizlenir.
     Parça ömürlerini uzatmak için bakım
     Seneler içerisinde bakımsız zorlu şartlarda ve yoğun olarak kullanılan cihazların parçalarının arıza yapması doğaldır. Parça ömürlerini uzatmak için şartların uygunluğu ve temizliği yetkili servisler tarafından yıllık olarak kontrol edilmelidir. Yetkili olmayan servisler tarafından yapılan müdahaleler ve uygun olmayan değerlere sahip parçaların kullanılması cihazınızın sağlıklı, verimli çalışmasını engellemekte ve en önemlisi kullanıcı hayatını tehlikeye atabilmektedir. Kombinizin bakımının ve arıza hallerinde gerekli tüm müdahalelerin cihazlar hakkında yeterli eğitimini almış yetkili servislere yaptırılması gerekir.
    Yorum Ekle